Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na konferencję „Prawo do Przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”, która odbędzie się w dniu 20 maja 2019 roku w Sali Konferencyjnej Hotelu Rzeszów; al. J. Piłsudskiego 44, 35-001 Rzeszów.

Konferencja odbywa się w ramach cyklu 20 spotkań regionalnych w większych miastach w Polsce. Uczestnicy dowiedzą się na nich o gwarancjach jakie daje im Konstytucja Biznesu i uprawnieniach jakie przysługują im podczas kontroli. Osoby przymierzające się do założenia firmy usłyszą z jakich ulg i uprawnień mogą skorzystać, a mali przedsiębiorcy poznają zasady korzystania z Małego ZUS-u. Wszyscy będą mogli poznać funkcjonalności Punktu Informacji Przedsiębiorcy oraz dowiedzieć się jakie sprawy można online załatwić w CEiDG, dodatkowo - jak sprawdzić wiarygodność płatniczą kontrahenta czy przyspieszyć załatwienie swojej sprawy w urzędzie. Podczas spotkań omówione zostaną również praktyczne ułatwienia wprowadzone w Pakiecie MŚP, znaczenie regulowania sukcesji w firmach oraz korzyści płynące ze skrócenia okresu przechowywania i elektronizacji akt pracowniczych. Krok po kroku przedstawione zostaną zasady funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Podczas spotkań przedsiębiorcy mogą uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania i wątpliwości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wszystko w towarzyszącej konferencji strefie informacyjnej, w której organizatorzy i partnerzy cyklu udzielają przedsiębiorcom indywidualnych konsultacji.

Szczegółowe informacje na temat konferencji można znaleźć na stronie:

www.prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl

Zainteresowanych udziałem zachęcamy do zapisów na stronie: 

www.parp.gov.pl/index.php

na której znajduje się formularz zgłoszeniowy, który trzeba wypełnić, żeby wziąć udział w konferencji.

Obraz może zawierać: tekst