Już za tydzień startuje największa impreza popularnonaukowa w tej części Polski. Po ponad półrocznej pracy udało się zbudować imprezę, w której znajdą się wykłady popularnonaukowe (festiwal otworzy wykład Mirosława Hermaszewskiego, a zakończy wybuchowy Pan Korek), pokazy oraz strefa pikniku naukowego. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć roboty, drony, łaziki marsjańskie, modele samolotów, technologie kosmiczne i planetarium. Strefa eksponatów naukowych oraz eksperymenty chemiczne i fizyczne, symulatory lotu, łamigłówki logiczne zapewnią naukową rozrywkę zarówno małym jak i dużym.

Wszystko odbędzie się w dniach 17 – 18 września 2017 roku w G2A Arena . Niedziela jest dniem otwartym dla wszystkich, a poniedziałek jest dniem dedykowanym szkołom i na ten dzień wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Więcej informacji na stronie festiwalu: https://dolina-wiedzy.pl/festiwal/

Dodatkowym elementem naszego wydarzenia są wieczory dla dorosłych, które pod hasłem „Czas apokalipsy”, kryją dyskusję o zagrożeniach związanych z otaczającymi nas mikroorganizmami oraz działalności człowieka, która może być tragiczna w skutkach dla nas i naszej planety. Na tą część festiwalu wymagana jest osobna rejestracja.

Więcej informacji na stronie festiwalu w zakładce Wieczory z nauką 18+ : https://dolina-wiedzy.pl/festiw…/program/wieczor-z-nauka-18/

W ramach Festiwalu Nauki wspólnie z Mars Society Polska Fundacja, organizuje wydarzenie pod nazwą Rover Challenge Workshops. Składa się ono z 3 elementów; warsztatów tematycznych, panelu dyskusyjnego i pokazu łazików.

Na wydarzenie zapraszamy przedstawicieli branży lotniczej zrzeszonych w stowarzyszeniu Dolina Lotnicza , firmy, startupy, uczelnie, przedstawicieli instytucji i administracji z Rzeszowa i Województwa Podkarpackiego.

Warsztaty tematyczne, a przede wszystkim specjalnie przygotowany panel biznesowy, który odbędzie się w poniedziałek od 9.30 są przeznaczone głównie dla młodych firm i startupów. Prelegenci oraz zespoły studenckie uczestniczące w Rover Challenge Workshops spróbują podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu łączności, nawigacji, elektroniki, robotyki, obróbki materiałów, budowy dronów, IT, planowania i realizacji projektów i innych dziedzin nowoczesnej gospodarki.

W poniedziałek na zakończenie festiwalu odbędzie się konferencja dedykowana przede wszystkim przedstawicielom kuratoriów oświaty z całej Polski, dyrektorom szkół, nauczycielom oraz reprezentantom firm. Konferencja współorganizowana jest przez Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza” i Podkarpackie Kuratorium Oświaty, a Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Edukacji Narodowej. W trakcie konferencji omówione zostaną zagadnienia związane z nową rewolucją przemysłową oraz idącą za nią potrzebą zmian w kształceniu zawodowym.

Więcej informacji na stronie festiwalu w zakładce „Konferencja Industry 4.0” : https://dolina-wiedzy.pl/festiwal/konferencja/