Od kilkuset tysięcy do kilkudziesięciu milionów złotych można zdobyć na innowacyjne projekty biznesowe. Jak zdobyć pieniądze? Weźcie udział w środowym spotkaniu (26 czerwca) w podrzeszowskiej Jasionce. 

2,25 mld zł z programu “Szybka Ścieżka” podzieli Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które w polskich miastach organizuje cykl spotkań informacyjno-warsztatowych, na których omawiane są szczegóły zdobycia unijnych funduszy. Mogą po nie sięgać zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i przedstawiciele startupów.

Do tej pory odbyło się blisko 60 spotkań, przed nami kolejne 30. Najbliższe w środę 26 czerwca w Inkubatorze Technologicznym Podkarpackiego Parku Naukowo Technologicznego “Aeropolis” w Jasionce k. Rzeszowa (Jasionka 954). Początek spotkania o 10:00. Szczegółowy program na www.ncbrdlafirm.pl. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, trzeba się zarejestrować – TUTAJ

 

Spotkania składają się z dwóch części: informacyjnej i warsztatowej. Pracownicy i eksperci NCBR prezentują możliwości uzyskania dofinansowania na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań lub udoskonalenie już istniejących technologii, produktów lub usług. Przedstawiane są zasady udziału i kryteria oceny w konkursach NCBR.

Pieniądze dla przedsiębiorców i naukowców pochodzą unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. – Umożliwią one rozwój polskim przedsiębiorstwom i wzmocnią współpracę biznesu z ośrodkami naukowymi, na czym zyska polska gospodarka – uważa Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

– Spotkania “NCBR dla Firm” przybliżą przedstawicielom firm i naukowcom zasady aplikowania o wsparcie na innowacyjne rozwiązania – dodaje Gowin. 

 

Z “Szybkiej Ścieżki” przedsiębiorcy mogą zdobyć od kilkuset tysięcy do kilkudziesięciu milionów złotych na działalność rozwojową i wspieranie innowacyjnych projektów biznesowych – nawet 80 proc. dofinansowania. Pozostałe 20 proc. to wkład własny. W tym roku nowością jest konkurs nie tylko dla firm, ale także konsorcjów przedsiębiorców i jednostek naukowych.

– Innowacyjny przedsiębiorca to taki, który patrzy w przyszłość i nie boi się podjąć ryzyka prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Taki przedsiębiorca wie, że sytuacja na rynku będzie się zmieniać, a dzięki stworzonej innowacji osiągnie przewagę konkurencyjną i realne zyski – mówi dr inż. Wojciech Kamieniecki, p.o. dyrektora NCBR.

Podkarpaccy przedsiębiorcy chętnie korzystają z dofinansowania z NCBR. Tylko w latach 2016-2018 z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, projekty z naszego województwa otrzymały dofinansowanie rzędu ponad 220 mln zł. Wśród firm, które uzyskały grant jest m.in. mielecki Melex.