Prestiżowy tytuł Innowator Podkarpacia zostanie w tym roku przyznany już po raz 20. Wśród nagrodzonych do tej pory są m.in. takie firmy jak: ML System, Polisystem, czy Reh4Mat. Wyróżnienie dedykowane jest mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, które dzięki świeżym pomysłom i innowacyjnym rozwiązaniom zyskują mocną pozycję na rynku. Udział w konkursie jest bezpłatny, a firma sama może zgłosić udział w konkursie. Ma na to czas do poniedziałku, 19 sierpnia. Niezbędny formularz znajdzie na stronie internetowej Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która jest organizatorem konkursu.
 
Pierwsza edycja konkursu Innowator Podkarpacia zorganizowana została przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. wspólnie z Politechniką Rzeszowską w 2000 roku. 
 
- Od tego momentu jest on jedną z wielu metod wspierania podkarpackich przedsiębiorstw, których rozwój napędza regionalną gospodarkę. Konkurs promuje firmy wdrażające innowacyjne rozwiązania. Stanowią one przykład i inspirację dla innych oraz wpływają na wizerunek całego regionu – podkreśla Mariusz Bednarz, prezes RARR S.A., przypominając, że Agencja również od 11 lat należy do największej na świecie sieci transferu technologii Enterprise Europe Network, zarządza Podkarpackim Parkiem Naukowo-Technologicznym Aeropolis, tysiącom przedsiębiorców służy doradztwem i pomocą w zdobyciu kapitału, a obecnie realizuje wielomilionowy projekt Start In Podkarpackie dla innowacyjnych startupów.
 
Bogate doświadczenie RARR S.A. w promocji i wspieraniu firm czyni konkurs i tytuł Innowator Podkarpacia jednymi z najbardziej prestiżowych w regionie, tym bardziej, że o zwycięstwie decydują uznani eksperci i komisja konkursowa. Wybierają oni laureatów w trzech kategoriach, przyznając honorowy tytuł Innowator Podkarpacia. XX edycja konkursu odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego oraz Rektora  Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.
Konkurs jest przeznaczony dla mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw, z sukcesami w opracowywaniu lub wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań produktów, usług i technologii. Siedziba firmy musi znajdować się w województwie podkarpackim. Przedsiębiorstwa same zgłaszają się do konkursu. W tym celu osoba uprawniona do reprezentacji firm musi wypełnić i podpisać deklarację uczestnictwa w konkursie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Ma na to czas do poniedziałku, 19 sierpnia!
 
Deklaracje oraz arkusze prezentacji firm trafiają do Biura Konkursu, gdzie sprawdzona zostanie zgodność zgłoszeń z regulaminem. W drugim etapie eksperci wyznaczeni przez RARR S.A. przeprowadzą w firmach wizytację w formie audytu technologicznego, która pozwoli zweryfikować informacje podane w wypełnionych wcześniej materiałach konkursowych oraz uzyskać dodatkowe informacje niezbędne do oceny stopnia innowacyjności technologii czy rozwiązania. 
 
Po przeprowadzeniu audytów wyłoniona zostanie grupa przedsiębiorstw nominowanych do oceny przed komisją konkursową. Ta wybierze Laureatów do Nagrody Innowator Podkarpacia 2019, po jednym z każdej kategorii. Dodatkowo komisja może przyznać wyróżnienia dla nominowanych firm. Rozdanie nagród w XX konkursie Innowator Podkarpacia 2019 odbędzie się w Inkubatorze Technologicznym PPNT Aeropolis w Jasionce, na przełomie listopada-grudnia 2019.Konkurs realizowany jest w ramach projektu Enterprise Europe Network.
 
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać w siedzibie RARR S.A. w Rzeszowie, Dział Wspierania Przedsiębiorczości – Centrum Transferu Technologii i Innowacji, ul. Szopena 51 lub pod nr tel. 17 86 76 233, email: jnamieta@rarr.rzeszow.pl oraz tel. 17 86 76 274, email: dpilat@rarr.rzeszow.pl. Regulamin oraz dokumenty konkursowe dostępne są na stronie internetowej RARR S.A. Termin składania zgłoszeń: 19 sierpnia 2019r. Udział w konkursie jest bezpłatny.