Coraz więcej usług proponuje Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. przedsiębiorcom z Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS. Przy ul. Szopena swoje biuro otworzyła w styczniu firma Finanse Group, która do obsługi księgowej wykorzystuje internetowe narzędzia wraz z rozwiązaniami sztucznej  inteligencji. Mocno rozwijający się biznes w AEROPOLIS, to obiecujący rynek to dla nas obiecujący rynek. Ogromna różnorodność działających tu firm to ciekawe wyzwanie. Stawiamy bowiem na stały rozwój i mocno inwestujemy w cyfryzację, która usprawnia księgowość, tak jak i wiele innych dziedzin codziennego życia – stwierdza Aneta Weryńska, właściciel Finanse Group.
 
Biura, hale produkcyjne i nowoczesne sale konferencyjne na wynajem oraz dostęp do jednego z najnowocześniejszych laboratoriów w Polsce – mieszczą się w ofercie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS dla firm, które rozwijają się swoją działalność w przemysłowym zagłębiu aglomeracji rzeszowskiej. Zarządzająca Parkiem RARR S.A. uzupełnia ofertę dla biznesu w różnych obszarach – od pomocy w pozyskiwaniu funduszy na rozwój, przygotowywaniu wniosków o unijne dofinansowanie, poprzez audyty, doradztwo w zakresie patentów i wzornictwa przemysłowego, po szkolenia z zakresu np. tworzenia strategii marki. Od stycznia Agencja nawiązała współpracę z firmą Finanse Group, udostępniła jej biuro w siedzibie przy ul. Szopena w Rzeszowie, wzbogacając tym samym ofertę usług dla przedsiębiorców o księgowość, wykorzystującą nowoczesne narzędzia cyfrowe.
 
Firma Finanse Group istnieje na rynku od 18 lat. Dzięki narzędziom cyfrowym świadczy usługi dla firm z całej Polski. Jej główna siedziba mieści się w Mielcu, a w styczniu br. otworzyła agenturę w Rzeszowie. Wykorzystując w kontaktach z klientami komputerowe aplikacje i łączność internetową, oferujemy tradycyjną i pełną obsługę księgowo-kadrową, zarówno w formie karty podatkowej, ryczałtu ewidencjonowanego, jaki i księgi podatkowej oraz ksiąg handlowych - wymienia Aneta Weryńska, właściciel Finanse Group. - Posiadamy własną aplikację pod adresem www.eksiegowa.online, z której korzystają nasi klienci. Jest pomocna w obsłudze dokumentów księgowych, monitorowaniu płatności, wielkości przychodów i kosztów. Program pozwala samodzielnie wystawiać faktury dla wszystkich rodzajów działalności gospodarczych. Aplikacja ułatwia kontakt z naszym biurem - podatnik, którego księgowość prowadzimy, nie musi wychodzić z domu. Zeskanowane dokumenty wysyła poprzez aplikację. Automatycznie oblicza ona podatek, ale też pokazuje dane z programów księgowych obsługiwanych przez naszych pracowników. Podatnik może zobaczyć różnicę, która bierze się stąd, że nie każdy dokument przez niego wprowadzony jest kosztem uzyskania przychodu. Zmieniające się przepisy podatkowe wymagają nieustannego uzupełniania wiedzy, dlatego aplikacja pomaga w monitorowaniu finansów firmy, wszystkich dokumentów przychodowych i kosztowych, ale nie jest programem do samodzielnej księgowości. Tę prowadzi nasze biuro, a aplikacja jest dodatkowym narzędziem ułatwiającym prowadzenie biznesu.
 
Aplikacja „eksiegowa” jest zintegrowana z właściwymi urzędami w oparciu o transfer danych elektronicznie i aktualne procedury. Można z niej korzystać poprzez komputer stacjonarny oraz urządzenia mobilne. 
 
- Agenturę w Rzeszowie otwieramy z myślą o klientach RARR S.A., firmach funkcjonujących w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS, ale także spoza tego grona, od podmiotów jednoosobowych po duże korporacje. Biuro ma służyć tym, którzy będą mieli życzenie przynieść dokumenty osobiście lub spotkać się i porozmawiać z naszymi doradcami – mówi Aneta Weryńska. – Będziemy szczególnie wspierać osoby rozpoczynające działalność gospodarczą, począwszy od wniosków o utworzenie firmy, po ich rozliczenie i monitorowanie działalności.
 
Przedstawicielka Finanse Group podkreśla, że mocno rozwijający się biznes w AEROPOLIS, to obiecujący rynek także dla jej firmy. – Ogromna różnorodność działających tu firm to ciekawe wyzwanie. Stawiamy bowiem na stały rozwój i mocno inwestujemy w cyfryzację, która usprawnia księgowość, tak jak i wiele innych dziedzin codziennego życia – dodaje Aneta Weryńska. -Firmom zależy również na obniżaniu kosztów. Rozwijamy zatem ofertę outsourcingu. Jeszcze w tym roku,  mając w planach wykorzystanie sztucznej inteligencji, chcemy zaproponować dużym firmom automatyczne wprowadzanie do systemu tysięcy faktur. Księgowość powinna firmom ułatwiać, a nie utrudniać funkcjonowanie. Dlatego idziemy w kierunku takich rozwiązań, które pozwalają szybko, sprawnie, ale też prawidłowo rozliczać wszystkie przychody, koszty i wyniki firmy. Drugi trend – wszystko można załatwić drogą elektroniczną i nią wyłącznie kontaktować się ze swoim księgowym i każdym urzędem.