Będzie to czterokondygnacyjny obiekt o kubaturze ponad 12,5 tys.m3. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie ponad 3 127 m2 a powierzchnia samych pomieszczeń 2 693 m2. Budynek będzie miał 17,15 m wysokości.

Nowy obiekt powstanie przy parterowej hali IT2 w Jasionce. Dzięki jego budowie zwiększy się powierzchnia biurowa, przeznaczona do wynajęcia w ramach działania całego kompleksu Inkubatora Technologicznego.

Jak można przeczytać w dokumentacji projektowej, przygotowanej przez pracownię „Formarchitekci” z Rzeszowa, na parterze obiektu znajdą się m.in. restauracja, sklep, recepcja, zaplecze sanitarne i techniczne, serwerownia oraz biuro. Z kolei pozostałe kondygnacje przeznaczone zostaną na biura, sale konferencyjne wraz z ciągami komunikacyjnymi.

Wokół budynku powstaną chodniki, droga wewnętrzna, parking dla 53 samochodów, stanie też mała architektura (ławki, stojaki rowerowe a nawet paczkomat).

Sama inwestycja rozpocząć się ma na początku przyszłego roku i potrwać do połowy 2022 r. Tak długo też potrwać ma kontrakt dla firmy pełniącej nadzór inwestorski. Termin składania ofert mija 12 stycznia.

Mariusz Bednarz, prezes RARR liczy, że budynek Podkarpackiego Parku Biznesowego „Aeropolis” przyciągnie usługi dla biznesu nie tylko w formie wynajmu powierzchni, ale chociażby dużej i wygodnej restauracji oraz firm, które będą wsparciem dla biznesu produkcyjnego.

- Łopatę pod budowę chcielibyśmy wbić w pierwszym kwartale 2021 roku, a w połowie 2022 roku zakładamy, że czteropiętrowy budynek o powierzchni 3 500 m kw., wpisujący się w kompleks Inkubatora Technologicznego, będzie gotowy do wykorzystania - dodaje prezes.