Darmowa platforma pozwalająca na kontakt potencjalnego pracodawcy, startupera, z potencjalnym pracownikiem jest kolejną inicjatywą Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która ma pomóc w rozwoju startupów w ramach inicjatywy Start In Podkarpackie. Powstała w odpowiedzi potrzeby środowiska młodych przedsiębiorców.
StartLink o darmowa platforma, na której startup może znaleźć odpowiedniego pracownika (od programistów, web developerów, poprzez marketingowców, handlowców, po product managerów, project managerów, prawników czy event managerów), a pracownik ofertę pracy.
- Młodzi ludzie mają doskonałe pomysły, które są weryfikowalne biznesowo i chcieliby je rozwijać właśnie przez budowę lub rozbudowę zespołu - mówi Janusz Fudała, prezes RARR S.A., jeden z pomysłodawców Akceleratora Start In Podkarpackie. - Podczas rozmów ze startupami wspólnie definiujemy problemy, których rozwiązanie przyspieszyłoby rozwój ich biznesu. Często jednym z nich jest właśnie budowa zespołu, znalezienie odpowiednich kompetentnych osób, które chciałyby wnieść do pomysłu biznesowego swój wkład i współtworzyć zespół startupowy. Dlatego uruchomiliśmy StartLink, miejsce w sieci - platformę komunikacyjną, w której startupy mogą znaleźć współpracowników, zaś studenci szukający swojego miejsca na rynku pracy - firmę, w której mogą realizować swoje zainteresowania. StartLink to miejsce, którym mają się spotkać potrzeby startupów z potrzebami studentów i innych osób szukających miejsca pracy lub miejsca rozwijania zainteresowań.
StartLink pomoże rozwinąć zespół
Dawid Adamski, kierownik Centrum Promocji Inkubatora Technologicznego w Jasionce dodaje, że startupy wielokrotnie zgłaszali, że największą ich bolączką jest brak zespołu, który pomógłby realizować ich pomysły. – Ta platforma ma rozwiązać te problemy, łącząc pomysłodawców z odpowiednimi członkami zespołu. Natomiast osoby, które chciałyby zaangażować się w dany projekt poprzez naszą platformę, będą mogły do niego aplikować - mówi Dawid Adamski.
Osoby szukające pracy i miejsca, w którym mogliby dzielić się swoimi pomysłami i umiejętnościami, mogą na platformie stworzyć swój profil, podkreślając doświadczenie, umiejętności oraz kompetencje. Startupy zaś będą tu publikować ogłoszenia o pracę. Pracodawców z potencjalnymi pracownikami będzie kontaktować platforma.
Rynek startupów na Podkarpaciu dynamicznie się rozrasta
Janusz Fudała przyznaje, że rynek startupów na Podkarpaciu dynamicznie się rozwija, o czym świadczy ilość zgłoszeń zarówno do platformy TechnoPark BiznesHub, jak i Akceleratora Start In Podkarpackie, który zainaugurował działalność na początku lutego. - Startup nie jest zwykłą firmą, ale firmą, która powinna dynamicznie się rozwijać, by zdobyć rynek europejski lub światowy. W startupach ważne jest to, by nie przywiązywały się one do swojego pierwszego pomysłu biznesowego, do pierwszego produktu, ale do potrzeb rynku . Do tego potrzebni są ludzie z pasją - dodaje Janusz Fudała.
Ponadto Akcelerator Start In Podkarpackie 1 marca rozpoczyna rekrutację startupów, które mają opracowane MVP (minimalna wartość produktu). Rekrutowane będą startupy na Demo Day, poszukujące kapitału ze strony Aniołów Biznesu. Taką szansę otrzyma dziesięć startupów. Aplikować można pod tym adresem.