Przemysław Iskrzak
Wybranie Podkarpackiego Parku Naukowo Technologicznego "Aeropolis" na siedzibę naszej firmy było szczegółowo przemyślaną decyzją. O takim wyborze zadecydowało wiele czynników. Podstawową kwestią była dla nas inteligentna specjalizacja regionu - lotnictwo i kosmonautyka. W przypadku naszej firmy, która koncentruje się na innowacyjnych rozwiązaniach dedykowanych dla sektora technologii kosmicznych i satelitarnych ma to ogromne znaczenie. Inne czynniki, które zadecydowały o wyborze Aeropolis to przede wszystkim: znakomita lokalizacja i połączenie komunikacyjne (bliskość Autostrady A4 i Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka) oraz znajdująca się w Rzeszowie siedziba Oddziału Terenowego Polskiej Agencji Kosmicznej. Chcą realizować projekty Badawczo-Rozwojowe należy pamiętać o zabezpieczeniu odpowiedniego potencjału naukowego. Taką możliwość daje nam m.in. Politechnika Rzeszowska. To właśnie te czynniki spowodowały, że naszą firmę postanowiliśmy rozwijać w Inkubatorze Technologicznym PPNT Aeropolis.

Po dziewięciu miesiącach współpracę z Inkubatorem Technologicznym PPNT Aeropolis oceniamy wzorowo. Dzięki uzyskanej pomocy udało się nam nawiązać kontakty z Oddziałem Terenowym Polskiej Agencji Kosmicznej oraz z władzami Politechniki Rzeszowskiej, z którymi rozmawiamy o wspólnej realizacji projektów Badawczo-Rozwojowych.

Współpraca z Aeropolis to także zaproszenia na liczne wydarzenia i konferencje na których mamy możliwość prezentować firmę i opowiadać o tym, czym się zajmujemy. Efektem kilku takich spotkań było nawiązanie kontaktów biznesowych z partnerami zarówno z kraju jak i z zagranicy. Obecnie przygotowujemy się do realizacji dużego projektu, o finansowanie którego ubiegamy się w ramach szybkiej ścieżki w NCBiR. Projekt będzie realizowany na terenie Inkubatora Technologicznego PPNT Aeropolis a partnerem wdrożeniowym będzie Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka.

PnP Systems logo