Przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przyjechali do Inkubatora Technologicznego Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS w Jasionce koło Rzeszowa na spotkanie "NCBR dla Firm". Zaprezentowano podkarpackim przedsiębiorcom możliwości zdobycia dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację innowacyjnych projektów.

- W Rzeszowie jesteśmy już po raz trzeci. Zainteresowanie podkarpackich przedsiębiorców jest naprawdę sporo. Najbardziej są oni zainteresowani konkursem "Szybka ścieżka". To nasz flagowy konkurs, który jest otwarty dla form różnych branż. W konkursie mogą brać udział zarówno start-upy, małe firmy, ale też średnie i duże przedsiębiorstwa - mówi Monika Ciślak z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Przedsiębiorcy z podkarpackiego chętnie korzystają z dofinansowania z NCBR. Tylko w latach 2016-2018 z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, o którym mowa na spotkaniach, projekty z województwa otrzymały dofinansowanie rzędu ponad 220 milionów złotych. Cały budżet tegorocznej edycji Programu Szybka Ścieżka prowadzonego przez NCBR to aż 2,25 miliarda złotych!

Żródło: https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/22955/pieniadze-czekaja-na-pomysly-przedsiebiorcow