KIEDY I GDZIE?
6-8 października 2019, Rzeszów, AEROPOLIS Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Hackathon odbywa się w ramach Kongresu 590. Finaliści zaprezentują swoje rozwiązania na sali plenarnej podczas tego wydarzenia!

TEMAT? PRYWATNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO W SIECI
Czekamy na Wasze kreatywne pomysły!

Naszym celem jest zgromadzenie kreatywnych młodych ludzi, którzy odpowiedzą na nowe zagrożenia współczesnego świata, związane z ochroną prywatności i bezpieczeństwa w sieci. Podczas 24-godzinnego hackathonu czekamy na Wasze kreatywne pomysły i niczym ich nie ograniczamy!

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
Wydarzenie skierowane jest do programistów oraz wszystkich tych, którzy mają pomysły na rozwiązania zwiększające naszą prywatność i bezpieczeństwo w sieci.

NAGRODY
I nagroda – 30.000 PLN
Wyróżnienia 2x – 10.000 PLN

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?
- Relacje z hackatonu pojawi się na telebimach na Kongresie 590 - to świetna forma promocji Waszego zespołu i rozwiązania
- Finaliści przedstawią swoje projekty na sali plenarnej podczas Kongresu 590 - to Wasza szansa na pokazanie się światu!
- Przerwy w pracy umilą Wam pokoje pracy koncepcyjnej wraz ze strefą gier ARP Games;
- Jury składające się z przedstawicieli administracji i biznesu udzieli konstruktywnej opinii na temat Waszego pomysłu
- Jedzenie, Internet i cała organizacja jest po naszej stronie, Wy skupiacie się wyłącznie na rozwoju pomysłu i walce o nagrody!

WCHODZISZ W TO?
Jeśli chcesz zaangażować się w ochronę prywatności i bezpieczeństwa w sieci, zgodnie z wyzwaniami współczesnych czasów i zawalczyć o nagrody - zarejestruj się już dzisiaj na https://hackathon.kongres590.pl

DLACZEGO GOLD BUG?
Pewnej sierpniowej nocy roku 1919 porucznik Jan Kowalewski odbywał nocny dyżur w sekcji szyfrowej wywiadu wojskowego. Znalazł się tam, bo zastępował kolegę, który pojechał na ślub siostry. Nudził się, więc by nie siedzieć bezczynnie, zaczął przeglądać i analizować pochodzące z nasłuchu radiowego zaszyfrowane, radzieckie materiały. Grupy cyfr skrywały słowa, jakże istotne dla naszego dowództwa... gdyby je znało. Kowalewski postanowił poszukać słowa "dywizja", ros. "diwizia", które musiało wielokrotnie pojawiać się w meldunkach wojskowych. Słowo miało trzy sylaby, a każdą drugą literą w sylabie było "i" . Po całonocnych próbach w końcu udało mu się złamać radziecki szyfr - z nudów. Do tego całą jego wiedzą na temat szyfrów było opowiadanie Edgara Allana Poe pt. "Złoty żuk"

Nawiązując do historii polskich kryptologów, takich jak porucznik Jan Kowalewski czy naukowców, którzy złamali szyfr Enigmy, organizujemy hackathon „590 GOLD BUG TROPHY”.

REJESTRACJA: https://hackathon.kongres590.pl/

Brak dostępnego opisu zdjęcia.