Już w grudniu w Inkubatorze Technologiczny w Jasionce koło Rzeszowa będzie można wynająć biurko na doby. To propozycja, która umożliwia ograniczenie kosztów dla firm. Prowadząc biuro np. w domu, można zaprosić klienta na spotkanie w prestiżowym miejscu, jakim są nowoczesne budynku Inkubatora w sąsiedztwie międzynarodowego lotniska. – Inną naszą propozycją, która również pozwala zmniejszyć koszty w firmie jest usługa Wirtualne Biuro. Korzysta z niej już 27 firm – mówi Tadeusz Siemek, nowy dyrektor Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis.    
 
Posiadanie firmy pod „dobrym adresem” to niewątpliwa zaleta korzystania z usługi Wirtualne Biuro, którą oferuje Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis. Takie biuro można zarejestrować w dwóch lokalizacjach: Kompleksie Inkubatora Technologicznego w budynku IT4 w Jasionce i w Preinkubatorze Akademickim PPN-T na terenie kompleksu akademickiego Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej.
 
- W tej chwili z biura wirtualnego w IT4 korzysta 27 podmiotów, a w Preinkubatorze – 3. Są to głównie spółki, które powstają w ramach projektu Platformy Startowe Start in Podkarpackie realizowanego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. Nowo powstałe firmy są w KRS rejestrowane właśnie pod tymi adresami. Po zakończonym procesie inkubacji, ubiegają się one o bezzwrotne dofinansowanie z kolejnego projektu realizowanego przez PARP. Istotne jest dla nich pozostanie przy adresie rejestrowym i korzystanie z Wirtualnego Biura. Miesięczny koszt usługi to 110 zł netto. Ta oferta jest atrakcyjna także dla innych firm – mówi dyrektor Tadeusz Siemek. 
 
Zainteresowanych usługą Wirtualne Biuro przybywa. W październiku 2020 roku do RARR, zarządzającego PPN-T Aeropolis wpłynęły 4 wnioski od przedsiębiorców, którzy chcieliby tutaj zarejestrować swoją działalność. Otrzymali oni pozytywną rekomendację. 
 
W Jasionce trwają także przygotowania do wprowadzenia nowej usługi „Biurko na wynajem”. W budynku IT4 Kompleksu Inkubatora Technologicznego Aeropolis urządzana jest przestrzeń biurowa, którą będzie można wynająć przez siedem dni w tygodniu, w systemie dobowym. Od grudnia zostaną tam udostępnione cztery stanowiska. Planowany koszt wynajmu - to 20 zł za dobę.
 
- Rezerwacja biurka odbywać się będzie w trybie on-line, przy użyciu odpowiedniej aplikacji – informuje Tadeusz Siemek. – Osoba zainteresowana wynajmem wypełni formularz zgłoszeniowy i prześle go drogą mailową na adres inkubator@rarr.rzeszow.pl. Następnie rezerwację potwierdzi drogą elektroniczną nasz pracownik. Trzy dni robocze przed planowanym terminem skorzystania z „Biurka na wynajem” trzeba się wybrać do budynku IT4 w Jasionce i podpisać umowę. 
 
Zamawiając biurko, warto wiedzieć, że możliwe jest również wynajęcie sali konferencyjnej lub sali spotkań. Pomieszczenie sali konferencyjnej wyposażone jest w klimatyzację, dostęp do Internetu, nagłośnienie, ekran ścienny, projektor. Dodatkowo można skorzystać z pokoju socjalnego. Użytkownikom będzie również udostępnione urządzenie wielofunkcyjne – możliwość wydruku, skanowania, kserowania.
 
Osoby zainteresowane w/w usługami proszone są o kontakt z Panem Mateuszem Klimaczakiem, tel.: 17 77 36 844, e-mail: mklimczak@rarr.rzeszow.pl .
 
***
Od października br. stanowisko dyrektora PPNT „Aeropolis” objął Tadeusz Siemek. Ma 58 lat i pochodzi z Mielca. Od listopada 2019 r. pracował jako konsultant RARR S.A. Przez ponad 20 lat pełnił kierownicze funkcje w Urzędzie Miejskim w Mielcu (naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, główny inżynier miasta – naczelnik Wydziału Inżynierii Miejskiej, zastępca prezydenta Mielca, naczelnik Wydziału Inwestycji). Wcześniej pracował w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Mielec” w Mielcu (mistrz, technolog, kierownik Wydziału Budownictwa), prowadził również działalność gospodarczą – był współwłaścicielem firmy budowlanej i właścicielem firmy projektowej. Posiada wykształcenie wyższe techniczne, tytuł mgr inż. budownictwa (specjalność konstrukcje budowlane i inżynierskie) uzyskał na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu renowacji obiektów budowlanych. Zainteresowania: pływanie, żeglarstwo (posiada patent żeglarza i sternika jachtowego), wycieczki górskie.