Czym jest ulga badawczo-rozwojowa (B&R) i dlaczego warto ją zastosować w firmach produkcyjnych? To temat bezpłatnego, półtoragodzinnego szkolenia, na które w środę, 9 grudnia zaprasza Akademia Aeropolis ONLINE i Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego. Uczestnicy dowiedzą się, jak odzyskać zapłacony podatek dochodowy nawet z dwóch poprzednich lat, dzięki wykazaniu inwestycji w rozwój przedsiębiorstwa. Trwa rejestracja na darmowe wydarzenie. Webinar poprowadzą eksperci z firmy Leyton. Uczestnikom oferują dodatkowo bezpłatną konsultację techniczną i wstępne oszacowanie oszczędności.
 
Od 2018 roku każdy przedsiębiorca płacący podatek dochodowy w Polsce może zyskać zwrot gotówki, poprzez odliczenie od podstawy opodatkowania 100 proc. wydatków na badania i rozwój (B&R). Pozwala to pomniejszyć podstawę opodatkowania o 19 proc. – Ulga badawczo-rozwojowa pozwala na odliczenie kosztów kwalifikowanych dotyczących m.in. czasu i materiałów, jakie firma poświęca na rozwijanie swoich produktów i sposobu ich wytwarzania. To bardzo uniwersalne narzędzie finansowe. Dotyczy tak naprawdę wszystkich przedsiębiorców dążących do rozwoju produktu. Często jednak nie mają oni pewności, czy rzeczywiście mogą z tej ulgi skorzystać i jakie wydatki odliczyć od podatku. Według ustawy taką możliwość ma każdy przedsiębiorca płacący podatki w Polsce, niezależnie od tego, w jakiej formie prawnej jego spółka jest zarejestrowana – zapewnia kierownik ds. rozwoju biznesu w firmie Leyton Urszula Kwaśniewska, która w środę, 9 grudnia poprowadzi na ten temat bezpłatne szkolenie w Akademii Aeropolis ONLINE. Drugim ekspertem podczas webinaru będzie inżynier produkcji i analityk finansowy Bartosz Woźniak, konsultant techniczny w Leyton. 
 
Ulga badawczo-rozwojowa obowiązuje od kilku lat, ale dopiero od 2018 toku można odliczyć 100 proc. kosztów, które uda się zidentyfikować. Firmy mogą nie tylko skorzystać z ulgi na podstawie składanych aktualnie deklaracji, ale poprzez korektę zeznań podatkowych z 2018 roku i 2019 roku odzyskać również podatek zapłacony w poprzednich latach.
 
Podczas szkolenia eksperci wytłumaczą, jakie dokładnie warunki musi spełniać firma, która chce skorzystać z ulgi badawczo-rozwojowej i na czym polega proces współpracy. 
 
Firma Leyton to firma konsultingowa technicznych doradców finansowych. Dostarcza gotowe rozwiązania – w tym przypadku rozliczenia kosztów kwalifikowanych do skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej. Działa w wielu krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych. Polska siedziba znajduje się w Warszawie. Jej doradcy współpracują z wieloma firmami z Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego, także z Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego „Aeropolis”, stąd ich udział w Akademii Aeropolis ONLINE. Warsztaty Akademii odbywają się od kilku lat. Są adresowane głównie do osób zajmujących się biznesem i prowadzone przez najlepszych trenerów, specjalistów w swoich branżach. Wcześniej miejscem spotkań był Inkubator Technologiczny w Jasionce k. Rzeszowa, a na czas obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 przeniesione zostały na platformę internetową.   
 
Wydarzenie „Akademia Aeropolis ONLINE: Czym jest ulga B&R i dlaczego warto ją zastosować w firmach produkcyjnych?” zaplanowano na środę, 9 grudnia br. Rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 11.30. Udział jest bezpłatny. Obowiązuje jedynie wcześniejsza rejestracja. 
 
Spotkanie adresowane jest w szczególności do: prezesów, członków zarządu, dyrektorów i inżynierów produkcji, właścicieli firm, głównych księgowych, prokurentów. Dodatkową wartością jest to, że wszystkim zarejestrowanym uczestnikom webinaru, po zakończeniu wydarzenia doradcy Leyton oferują przeprowadzenie bezpłatnej konsultacji technicznej i wstępne oszacowanie oszczędności. – Taką usługę zwykle wykonujemy po podpisaniu umowy z klientem. Dla uczestników webinaru jest ona bezkosztowa – zapewnia Urszula Kwaśniewska.
 
Bezpłatna rejestracja: