Marzysz o własnym start-upie w branży cyfrowej? A może już go założyłeś/aś, ale czujesz, że musisz podnieść swoje kompetencje w zakresie przedsiębiorczości cyfrowej? Chcesz dowiedzieć się więcej o sektorze Przemysłu 4.0 i odnieść sukces na rynku pracy? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś/aś TAK, koniecznie zapoznaj się z materiałami szkoleniowymi naszego projektu SAVE Start-Ups.

Warto zacząć jednak od tego czym jest sam Przemysł 4.0. Większość z Was zapewne słyszała o takich nowych technologiach jak Internet rzeczy, inteligentne czujniki, Big Data czy przetwarzanie w chmurze. Wspólnym aspektem, który łączy wszystkie te technologie jest Przemysł 4.0 lub inaczej „Czwarta Rewolucja Przemysłowa”. Różni się ona od poprzednich rewolucji przemysłowych nowym połączeniem technologii cyber-fizycznych, które obejmuje: oprogramowanie, czujniki, procesory oraz technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT).

Dlaczego Przemysł 4.0 jest korzystny dla Ciebie? Daje dostęp do danych w czasie rzeczywistym i informacji potrzebnych do podejmowania mądrzejszych i szybszych decyzji dotyczących działalności, co ostatecznie może zwiększyć wydajność i rentowność start-upu-firmy.

W ramach projektu SAVE Start-Ups opracowany został kurs, który łączy w sobie kompetencje ICT i przedsiębiorczości oraz daje możliwość zaoszczędzenia cennego czasu poprzez naukę w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Masz również możliwość wyboru tematów, które najbardziej Cię interesują, lub możesz wybrać wszystkie!

 

1

 Źródło: https://pixabay.com/photos/computer-laptop-technology-desk-3114274/

Dla tych, którzy są zainteresowani, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak rozwijać kompetencje w zakresie przedsiębiorczości cyfrowej, aby uzyskać cenne spostrzeżenia na temat cyfrowych start-upów i cyfrowych scale-upów, a także dowiedzieć się, jak i kiedy przejść od jednego do drugiego, powinni sprawdzić moduł 1 Cyfrowe start-upy vs. Cyfrowe scale-upy.

Czy wiesz, że znaczna liczba nowych innowacyjnych pomysłów na start-up, opiera się na modelu gospodarki o obiegu zamkniętym? Ci, którzy chcą wyróżnić się na tle konkurencji i zainwestować w bardziej zrównoważone podejście, powinni zapoznać się z modułem 2 Gospodarka o obiegu zamkniętym w twoim start-upie. Moduł ten pomaga zbudować podstawową, ale solidną wiedzę na temat tej koncepcji.

Dla tych, którzy marzą o wolności czasowej, geograficznej i finansowej oraz chcą stworzyć biznes napędzany zainteresowaniami i pasją, powinni przejść do modułu 3 Przedsiębiorczość w cyfrowym stylu życia. Tutaj początkujący start-uperzy będą mogli poznać główne zasady biznesowe i strategie marketingowe dla ich przedsiębiorstwa opartego o styl życia.

Może już widzisz miejsce na wprowadzenie rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy? Aby dowiedzieć się czym on jest i jakie inne technologie go napędzają, odkryć Big Data, Machine Learning i Edge Computing, zrozumieć jego ciemną stronę i potencjalne negatywne konsekwencje, poznać świat inteligentnych urządzeń przejdź do modułu 4 Internet Rzeczy w praktyce przedsiębiorczej.


Czy chcesz się dowiedzieć, jakie są możliwe sposoby i korzyści z zastosowania czujników w serwerowniach w start-upach? A może chcesz dowiedzieć się, jakie są możliwe sposoby i korzyści z korzystania z kamery telewizji przemysłowej? Albo jak drony mogą pomóc w codziennej działalności biznesowej? W module 5 Systemy czujników w codziennym biznesie każdy z pewnością znajdzie odpowiedzi na te pytania.

 

2

Źródło: https://pixabay.com/photos/drone-bird-flying-forest-3157957/

Stworzyliśmy moduł 6 Algorytmy analityczne dla klientów Big Data, w którym po raz pierwszy treści z obszernego tematu Big Data zostały dostosowane do potrzeb start-upowców. Jeśli zdecydujesz się na studiowanie modułu 6, dowiesz się nie tylko o Big Data Analytics, ale także o tym, jak sprawić, by Twoja firma była bardziej widoczna i odniosła sukces dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu tagów czy słów kluczowych. To jest to, co nazywamy „wiedzą o wyszukiwarkach”.

Czy wiesz, że ponad połowa wszystkich cyberataków dotyczy małych i średnich firm, a 60 procent z nich kończy działalność w ciągu sześciu miesięcy padając ofiarą naruszenia danych lub włamania? Czy uważasz, że posiadasz wystarczającą wiedzę, aby chronić swój start-up? Jeśli nie, moduł 7 Bezpieczeństwo cybernetyczne w twoim start-upie jest niezbędny, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami i metodami zapobiegania cyberbezpieczeństwu.

W skrócie, Celem projektu jest poprawa jakości rozwoju zawodowego start-uperów, młodych przedsiębiorców i dostawców usług kształcenia i szkolenia zawodowego w zakresie przedsiębiorczości cyfrowej, a także umożliwienia im potwierdzenia nabycia tych kompetencji. Partnerstwo projektu składa się z przedstawicieli z Polski (RARR i Danmar), Hiszpanii (Sea Tech), Litwy (SIF), Portugalii (Mindshift), Cypru (GrantXpert) i Słowacji (TUKE).

Wszystkie powyższe moduły można znaleźć na naszej stronie internetowej https://savestartups.erasmus.site/

Projekt SAVE Start-ups: Stimulating And Validating digital Entrepreneurship as the best way to increasing the quality of start-ups. Numer projektu: 2019-1-PL01-KA202-065209.